Moja przygoda z bieganiem sięga lat 2013/2014. To właśnie wtedy wystartowałem w pierwszych zawodach biegowych, które polegały na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w 60 minut.

Biegaliśmy na stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie. Kółka wynosiły po 400 metrów. Było ciepło, a dzień chylił się ku końcowi. W trakcie biegu dopadła mnie mocna kolka, przez którą sporą część zawodów musiałem maszerować. Ostatecznie przebiegłem coś około 10 kilometrów. Byłem wykończony, ale dumny!

Cały epizod biegowy w moim życiu rozpoczął się od treningów pływackich, które miały mnie przygotowywać do zawodów duatlonowych i triathlonów, w których ostatecznie parę razy również startowałem.

Aktualnie biegam przede wszystkim dla siebie. Sprawia mi to ogromną frajdę, a poprawianie swoich życiówek daje dodatkową motywację. Startuję na różnorakich dystansach. Przeważnie od 5 kilometrów do dystansu półmaratonu. Akurat teraz przygotowuję się do biegu pięciokilometrowego, podczas którego będę próbował poprawić moją życiówkę, która wynosi 18:29.

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, by podzielić się moją wiedzą, doświadczeniami i pomysłami z osobami, które również chciałyby zacząć biegać. Takim sposobem znalazłem się w tym miejscu.

Chcę zachęcić jak największą ilość osób do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem i ze sportem. Na tym blogu dowiesz się, jak zacząć biegać, a moją misją jest Ci w tym pomóc.

Znajdziesz tutaj sporą dawkę zarówno wiedzy jak i inspiracji. Od artykułów skoncentrowanych na treningu biegowym, po wywiady z ciekawymi gośćmi związanymi ze światem biegania.